top of page

Land Art

Про що це? І як це?

Загалом про все. Бо з прямого перекладу - це мистецтво з землі.

Все що навколо, ви можете викорасти як матеріал чи складову для свого мистецького задуму. Це може бути земля, пісок і каміння, гілки і трави, великі масиви ландшафту і маленькі дупла в дереві. Все до чого дотягнеться ваша творчість.

Що важливо?

Різні школи мають різні правила , в різні роки - різні тренди, але загалом важливо одне - екологічність, інтерграція в простірі, вираження своєї ідеї. Ось і все. Все геніальне просто.

Чи складно це? І так і ні. Але завжди варто почати, щоб спробувати. Далі буде видно, стане це вашим головним коханням чи просто заняттям на один день.



Ідея. Тут все залежить від вас. Що саме ви хочете сказати своєю роботою, як передати задум чи навіть повідомлення своїй аудиторії бо матеріал завжди під ногами і його стільки загодно. Зупинись і озирнись.


Інструменти. Може не бути ніяких. Як це? Отак. Листочки і каміння можна просто складати, гілки звалювати в купу, а пух розвіювати вітром і ось ви вже переходите до активної стадії і стаєте учасником перефоменсу...


Якщо робота має бути складна... інструментами стане все що ви використовуєте в саду : ніж, секатор, пилка, лопата, тачка, сокира, дриль, шпагат, дріт все що не зашкодить природі і розвитку біологічного різноманіття.


З чого почати?

З себе?

Почати бачити, досліджувати, експерементувати і насамперед просто почати. Але головна насолода від ленд арту бачити як він живе і вмирає, як він трансформується і змінюється з роками.


Для мене це як зупинити момент і бути тут і зараз. Зафіксувати точку в просторі і повертатися щоб побачити що змінилося ще.


На фото робота переможець міжнародного конкурсу ленд арту «SOFIERO INTERNATIONAL LAND ART FESTIVAL», м. Хельсінборг, Швеція і people awards від усього скандинавського народу. Командна робота, учасники: Петренко Інна, Дікалова Олена, 2017 р.

Матеріал: гілки верби після формування і зачистки саду, листя. Техніка змішана, без застосування дроту і шпагату.

Для інтеграції з ландшафтом і як точка основного кріплення, використаний пеньок старого дерева.

Висота вехньої точки 2.5 м, довжина 20 м.







 
 
 

Comments


bottom of page